Hipnoza i hipnoterapia

Leczenie hipnozą w woj. pomorskim

Hipnozie właściwą rangę, jako metodzie leczenia nadał amerykański lekarz psychiatra dr Milton Erickson. Hipnoterapia jest rodzajem terapii w której wykorzystywany jest stan hipnozy. Skuteczność leczenia hipnozą poważnych chorób została potwierdzona w badaniach amerykańskich, początkowo dotyczyły one pracy Miltona Ericksona, później jego uczniów lekarzy i psychologów: Jeffrey K. Zeig, Ernest L.Rossi, J.Haley . W stanie hipnozy zmienia się praca fal mózgowych, pojawia się równowaga między ciałem a umysłem. Rezultatem tej zmiany jest całkowite rozluźnienie ciała. Wtedy właśnie dochodzi do reakcji zarówno na poziomie fizycznym jak i na poziomie psychicznym.

Zmiany na poziomie fizycznym to stan relaksu i odprężenia który prowadzi do zniwelowania stresu oraz do zmian które są oczekiwane czyli np. zmniejszenie wagi ciała, likwidacja bólu, ustąpienie lub zmniejszenie dolegliwości porawa ogólnego stanu fizycznego, zmiany na poziomie układu immunologicznego, którego wydolność zdecydowanie wzrasta.

Zmiany na poziomie psychicznym pojawiają się w wyniku zdjęcia ograniczających ram, które powstały z powodu traumy lub blokujących przekonań, i są to: likwidacja fobii i lęków, poprawa samopoczucia, zmniejszanie odczuć depresyjnych, wyzwolenie kreatywności i zwiększenie poczucia własnej wartości. Oferuję m.in. skuteczną i bezpieczną hipnozę regresyjną. Zapraszam do kontaktu mieszkańców woj. pomorskiego oraz całej Polski.

Leczenie hipnozą - Bożena Backtrog Pomorskie

Co warto wiedzieć o leczeniu hipnozą?

Hipnoza jest naturalnym stanem człowieka – każdy z nas jest w tym stanie co najmniej kilka razy dziennie. Kontakt z hipnoterapeuty z Klientem odbywa się na poziomie podświadomym, kiedy możliwe jest porozumienie za pomocą symboli i metafor lub przyjmowane są sugestie mające wyleczyć problem Klienta.

UWAGA: częściowe wyłączenie świadomości znaczy, że masz pełną kontrolę nad dziejącym się procesem i w każdej chwili możesz go przerwać. Może Ci się również wydawać, że Twój stan powinien być JAKIŚ - jaki sobie wyobrażasz - i gdy twoje wyobrażenia są inne od dziejącego się procesu uznajesz, że to nie była hipnoza. Jesteś w hipnozie wtedy, gdy doszło do zmiany stanu świadomości. Jeżeli czujesz obawy lub strach podczas leczenia hipnozą, co się również zdarza, stosuję programowanie neurolingwistyczne lun metodę Theta Healing – kiedy to ja jestem w stanie hipnozy a Klient odczuwa tylko stan lekkiego relaksu.

Czym hipnoza nie jest?

Stanem, kiedy Klient jest bezwolnym narzędziem w ręku hipnoterapeuty. Zawsze NAD sugestiami hipnotycznymi jest system wartości Klienta (np. nie można „wysłać” osoby zahipnotyzowanej, aby kogoś zamordowała).

Hipnoterapia nie jest również pigułką, która na jednej sesji rozwiąże wszystkie problemy trwające od lat (chociaż może się tak zdarzyć), ważna jest także twoja gotowość do dokonania zmian i chęć dodatkowej pracy nad sobą.

Hipnoza regresyjna

Swoim pacjentom oferuję m.in. hipnozę regresyjną, która świetnie sprawdza się m.in. w przypadku leczenia traum z dzieciństwa. Regresja hipnotyczna jest metodą terapeutyczną, która polega na sprowokowaniu jednostki do cofnięcia się pamięciom do wczesnych lat życia. Hipnoza regresyjna pozwala na zdiagnozowanie traumy z dzieciństwa, która może rzutować na nasze dorosłe życie. Pacjent za pomocą takiej terapii może lepiej poznać źródło swojego strachu i postarać się je przezwyciężyć.

Ilość sesji

Czasem może wystarczyć jedna sesja z hipnoterapeutą, czasem potrzeba kilku. Każdy człowiek jest inny i inaczej podchodzi do swojego problemu. Przy chorobach przewlekłych lub zakorzenionych przekonaniach ważna jest codzienna, samodzielna praca w domu, której nauczysz się na sesji. W takich przypadkach leczenie hipnozą wymaga dodatkowego wsparcia ze strony samego pacjenta.

Kiedy hipnoterapia jest skuteczna?

Zależy to zarówno od problemu, jak i również od Klienta i jego chęci do zmiany. Bardzo dobrze pracuje się metodą hipnoterapii z chorobami przewlekłymi (psychosomatyka), bólem, lękami, fobiami, natrętnymi myślami, niskim poczuciem własnej wartości. Czasem w trakcie pracy okazuje się, że dobrze byłoby także użyć innych narzędzi psychologicznych wtedy je stosuję.

Kto pyta nie błądzi, pytaj więc o wszystko co chcesz wiedzieć na temat leczenia hipnozą przez telefon lub e-mailem, gdy jednak zdecydujesz się na sesję przyjdź otwarty i zaufaj. Inaczej szkoda twojego czasu i pieniędzy. Działam na terenie województwa pomorskiego.